NOVÉ STRÁNKY

Typy WWW STRÁNEK

Www stránky jako takové se významně liší podle smyslu, proč jsou na internetu. Před samotným vznikem stránek je nejdůležitější zvážit, pro koho mají stránky být a jakým způsobem mají svým návštěvníkům sloužit. Zda je nejdůležitější složkou stránek jejich vzhled, půvab a pestrost, nebo zda je jejich hlavním smyslem návštěvníka správně a kvalitně informovat. Zda chceme na naše stránky přilákat co nejvíc čtenářů, anebo zda je naším záměrem mít na internetu svoji vizitku pro veřejnost. Tyto a další hlediska je nutno brát v úvahu při technologickém vzniku stránek.


Hledisek, podle kterých se dají www stránky dělit, je mnoho. Pro zjednodušení nabízíme následující základní 3 druhy stránek:

  • Jednoduché www prezentace (kolem 10 interaktivních stránek), fotogalerie, menší produktové katalogy apod..
    Např.: Podlařství, S&Ř Chkovo, s.r.o
  • Informační stránky s dynamickým obsahem, který doplňuje pouze zákazník (tzv. CMS systém). Jedná se o různé blogy, časopisy, noviny, apod..
    Např.: ACET CZ, o.s.
  • Eshopy určené pro přímý prodej, větší produktové katalogy, jejichž správu (zejména doplňování dat) také provádí pouze zákazník (také tzv. CMS systém)..
    Např.: Alergické dítě

Tyto teorie o www stránkách ale samozřejmně nemusíte znát, stačí, když nám zavoláte a my Vám doporučíme nejvhodnější typ www stránek pro Vás.